1title1_left.jpg (5370 bytes) 1title1_right.jpg (11103 bytes)

Γυμνάσιο
  Αξιοθέατα
  Νέο Σούλι
  Κάμερες
  Καιρός
  Κοσμογραφία
  Συζητήσεις
  Αναφορές
  Επικοινωνία

Στη Δυτική μεριά του Χρυσού πηγαίνοντας στο Αγροτικό Ιατρείο, στο διδακτήριο του Γυμνασίου (Παλιό Δημοτικό) στεγάζεται το μουσείο με την επωνυμία «Το Αγροτικό Σπίτι».

Η καθηγήτρια κ. Α. Θεοχαρίδου φωτογραφίζει τα παλιά σπίτια του Χρυσού.

Οι μαθητές του Γυμνασίου μας φωτογραφίζουν τα σπίτια και τις βρύσες του Αγίου Πνεύματος.

Εργασία των μαθητών του Γυμνασίου για το Μενοίκιο όρος

Εργασία του Κυριακόπουλου Θ. Χρήστου  για την λίμνη Κερκίνη

Φωτογραφίες της λίμνης από τον φωτογράφο Νίκο Μανδηλιώτη

Ο Θ. Λίτσας με το φωτογραφικό του φακό ανοίγει 12 προσωπικά παράθυρα στη φύση

Ο Λαϊλιάς μέσα από τον φακό του Νίκου Μανδηλιώτη

Η φύση δούλεψε ακούραστα εδώ και δύο εκατομμύρια χρόνια για να δημιουργήσει αυτό το θαύμα! Το Σπήλαιο Αλιστράτης είναι από τα ωραιότερα και μεγαλύτερα σπήλαια της Ελλάδας.

Φωτογραφίες με σχόλια της Ιεράς Μονής Τιμίου Προδρόμου Σερρών - Συνέντευξη  των μοναχών

Φωτογραφίες της Ιεράς Μονής από τον Φωτογράφο Νίκο Μανδηλιώτη.

Φωτογραφίες από την Ιερά Μονή Προφήτη Ηλία Αγίου Πνεύματος - Συνέντευξη των αδελφών

Φωτογραφίες από την Ιερά Μονή Αγίας Παρασκευής

Ένας επίγειος παράδεισος μπορεί να θεωρηθεί το φαράγγι του ποταμού Αγγίτη, μήκους 15km, αφού η βαθιά και στενή αυτή ποτάμια κοιλάδα ανάμεσα σε σκληρά πετρώματα, προσφέρει στον επισκέπτη μια ξεχωριστή ομορφιά και μια πρωτόγνωρη εμπειρία